Instrukcja przyjmowania preparatów Joalis
mnu MetodaJonasza    
         
   

Instrukcja przyjmowania preparatów Joalis


(Nie dotyczy witamin i minerałów oraz probiotyków, maści Jonasza oraz olejków dla dzieci Joalis Bambi. Dla tych grup preparatów instrukcja znajduje się na opakowaniu preparatu) 

 

detox

1) Przed rozpoczęciem przyjmowania preparatów (kropli lub tabletek) należy odczekać 20 minut. W tym czasie nie wolno nic nie jeść, ani pić, nie wolno palić, ani myć zębów, żuć gumy. "Słowem, nic do buzi". Jest to wymaganie bezwzględne dla skuteczności metody.

 

2) Tabletki bierzemy i ssiemy powoli pod językiem - nie gryziemy
Krople bierzemy w ilości 10-15 szt (w butelkach jest kroplomierz) na plastikową łyżeczkę i przenosimy pod język Właśnie pod językiem powinne się wchłaniać. Nie wolno używać łyżeczek metalowych. Najwygodniej wkraplać bezpośrednio do ust - nie jest istotne dla działania kropel precyzyjne dawkowanie, więc pomyłka 1-2 kropel nie jest istotna. Ilość kropel może ulegać zmianie w trakcie trwania kuracji - proszę w tym zakresie konsultować się z lekarzem lub terapeutą, który Państwu przepisał te preparaty

 

3) Preparaty przyjmujemy pojedynczo. Nie wolno na łyżeczce mieszać preparatów z dwóch butelek, ani razem przyjmować dwóch syropów (Abelia). Pomiędzy kolejnymi preparatami musi być przerwa 5 minut. To czas na wchłonięcie substancji aktywnych.

 

4) Jeśli osoba posiada alergię na alkohol zawarty w preparacie, wówczas można preparat delikatnie wmasować w przeguby rąk. Podobnie podajemy preparaty niemowlakom i małym dzieciom: wcieramy zadaną ilość kropli w skórę przegubów rączek, nóżek, w okolice pepka. Należy zachować 5 minutowy odstęp pomiędzy aplikacją kolejnych preparatów.

 

5) Po przyjęciu ostatniego preparatu ponownie trzeba odczekać kolejne 20 min i nic nie jeść,... jak w pkt 1

 

6) Preparaty możemy brać o dowolnej porze dnia i nocy. Ważna dla metody jest regularność podawania o stałych porach. Najlepiej brać preparaty zaraz po przebudzeniu i przed zaśnięciem, wtedy ""oszczędzamy"" 2x20 min z drogocennego czasu. Jeśli w terapii stosujemy krople i tabletki, wówczas celowe jest wzięcie tabletek na końcu, bowiem one rozpuszczają się w ustach wolno. Jeśli dzienny rozkład zajęć utrudnia nam branie kropli rano, możemy je wziąć w trakcie przerwy w pracy lub po południu - po powrocie z pracy. Ważne jest, aby przerwa pomiędzy dwoma kolejnymi aplikacjami preparatów nie była mniejsza niż 6 godzin. Jeśli bierzemy na raz więcej preparatów i nie możemy poświęcić na tę czynność wystarczającego czasu (bo śpieszymy się np. do pracy), wówczas możemy przyjąć tylko kilka z nich, a resztę po godzinie, dwóch - w późniejszej, dogodnej porze dnia. Ważne wtedy jest, aby przed braniem kropli i po braniu zachować odstępy po 20 minut oraz preparaty brać z odstępem 5 minut każdy.

 

Uwaga
Część preparatów wykonana jest z użyciem stabilizatora alkoholowego. Oznacza to, że po przyjęciu preparatów może być obecny alkohol we wdychanym powietrzu (policja - kierowcy), jednak stężenie we krwi będzie dużo poniżej normy policyjnej. Ta uwaga jest istotna dla organizowania sobie zajęć i obowiązków kierowcy.

   
         
     

WSTĄP PO ZDROWIE