Układ limfatyczny
  mnu UkladLimfatyczny    
         
   

uklad limfatyczny m Każda komórka naszego ciała w swoich procesach życiowych "produkuje" pewną ilość substancji biochemicznych, które są jej zbędne lub toksyczne. Do tkanek ciała codziennie wnika wraz z przyjmowanym pokarmem, z wdychanym powietrzem oraz przez skórę miliony mikroorganizmów toksycznych oraz nieobojętnych substancji chemicznych. System odpornościowy musi sobie z tym radzić, aby zachować życie.

Układ naczyń limfatycznych, które docierają do każdej komórki, system węzłów chłonnych, śledziona i grasica  są żywym, inteligentnym systemem, który transportuje potrzebne substancje, unieszkodliwia toksyczne, wyrzuca z organizmu i uczy się skutecznie reagować na nowe zagrożenia. Codziennie z pokarmem, z wdychanym powietrzem oraz przez skórę wnika do naszego organizmu wiele substancji niebezpiecznych dla naszego zdrowia. Tylko inteligencji i niezwykłej sprawności tego układu zawdzięczamy to, że wychodzimy z opresji cało. 

Medycyna detoksykacyjna wyróżnia właśnie ten układ spośród innych, ponieważ poznanie jego działania i utrzymanie jego dobrej kondycji są jedynymi gwarantami naszego zdrowia.

 

W tym dziale Czytelni publikujemy materiały dotyczące niezbędnej każdemu wiedzy o tym układzie i jego narządach oraz o różnych aspektach oczyszczania organizmu z toksyn

   
         
       

WSTĄP PO ZDROWIE