Jak przygotować się do ciąży? cz.1
   mnu ciaza porod    
         
   

Świadome rodzicielstwo

Planowanie ciąży dla obecnych pokoleń w wieku reprodukcyjnym stało się normą a nawet rytuałem. Całe gałęzie przemysłu służą do zaspokojenia potrzeb współczesnego człowieka w tym zakresie.


Obserwujemy dwa kierunki działania tego biznesu okołomedycznego:
antykoncepcja11) Co zrobić, aby nie zajść w ciążę ?Publikowane są różnorakie metody antykoncepcji : naturalne i wymuszane środkami medycznymi, kobiety latami stosują terapie hormonalne, uniemożliwiające zajście w ciążę. Rozwija się produkcja prezerwatyw, środków wczesnoporonnych,"" tabletek przed"" i ""tabletek po"",  rynek usług aborcyjnych,...

 

 

 

 

   
   

chlodnia plemniki2) Jak zapewnić dziecko parom bezpłodnym i homoseksualnym?

 

Ta idea napędza potężne nakłady na rozwój badań nad DNA, badań i rozwój technik zapłodnienia in vitro, rozwój banków spermy i usług inseminacji sztucznej. Faworyzowane są badania nad wyprodukowaniem określonych cech osobniczyćh, płci, koloru oczu i innych atrybutów produktów hodowlanych. Towar musi być urozmaicony do gustów odbiorcy.

   
   

MEDYCYNA DETOKSYKACYJNA

   Terapii profilaktycznych i przygotowawczych dla "zwyczajnych" partnerów, którzy chcą mieć zdrowe dzieci, raczej medycyna akademicka nie przewiduje.

   Ginekolog rozpocznie działania dopiero wówczas, gdy wystąpią pierwsze problemy z samym zajściem w ciążę lub z poronieniami, bądź też wykryje wadę płodu. Wtedy jednak zazwyczaj bywa już za późno.

   Medycyna detoksykacyjna, która nie myśli kategoriami diagnozy i choroby, oferuje swoje metody, które pozwalają wykryć obciążenia organizmu toksynami a następnie oczyścić organizm mężczyzny i kobiety, aby przygotować ich do do odpowiedzialnego i pełnego radości rodzicielstwa. Takie świadome i intencjonalne działanie pozwala ograniczyć ryzyko wielu chorób i wad rozwojowych płodu i dziecka, dając poczucie szczęścia i spełnienia rodzicielskiego oraz pozwalają zapewnić pełnię zdrowia i szczęścia swojemu potomstwu.

 

O przyczynach problemów z ciążą można przeczytać w innych rozdziałach, natomiast w tej publikacji skupimy się na podstawowych etapach oczyszczania w ramach ""standardowej"" terapii przedciążowej. 

   
   

MAPA TOKSYN

 dziecko1Wykonanie tzw. mapy obciążeń toksynami jest wstępem do procesu przygotowania partnerów do świadomego rodzicielstwa. Trzeba ustalić jakiego rodzaju toksyny dominują i gdzie są zlokalizowane, aby móc stwierdzić, czy stwarzają istotne zagrożenie dla samego partnera oraz dla płodu. W zależności od tych ustaleń, określa się długość okresu przygotowawczego przed zapłodnieniem, który należy poświęcić na oczyszczenie partnerów z toksyn. Może on być krótszy lub dłuższy, bo wyrzucenie z organizmu np. grzybów lub borrelii może trwać nawet kilka miesięcy intensywnej kuracji. Terapeuta pomoże również ocenić ryzyko wystąpienia innych konfliktów i zagrożeń dla dziecka, np. deregulacji hormonalnej po pigułkach antykoncepcyjnych. Takie spotkanie w gabinecie detoksykacji z pewnością uświadomi sens oczyszczania i to regularnego.

 

   
   

OCZYSZCZANIE MACICY I DRÓG RODNYCH

 macica W ściankach macicy mogą gromadzić się różnorodne toksyny, które będą oddziaływać na płód zarówno fizycznie (rozbijanie ognisk i uwalnianie toksyn bezpośrednio do otoczenia płodu), jak i informacyjnie, tzn. poprzez oddziaływanie na układ nerwowy i immunologiczny matki i dziecka. Szczególnie ważne są tu ogniska bakterii i wirusów (mikroorganizmy neurotoksyczne), które mogą rzutować na dysfunkcję mózgu. Głównymi przedstawicielami są tu ogniska borrelii i toksoplazmozy, chlamydie, toksyny odzwierzęce, gruźlica. Istotne jest również oczyszczenie nerek, bowiem one decydują o immunologicznej kondycji układu rozrodczego kobiety.

   
   

OCZYSZCZANIE KRWI

toksyny krewJest to drugi, po narządach rodnych, element, który należy przygotować do prawidłowego funkcjonowania w czasie ciąży. Wiadomo bowiem, że krew matki krąży w ciele płodu i z nią dostarczane jest nie tylko pożywienie dla jego komórek, ale także te toksyny, które na codzień wchłaniane są do organizmu matki. Tutaj wymagana jest analiza mikrobiologiczna, ale również obciążenie metalami, chemią, mykotoksynami czy immunokompleksami. Do tego mogą dochodzić złe metabolity z pożywienia (szczególnie gluten, kazeina). Wiemy, że do krwi dpoływa limfa i płyn rdzeniowo-mózgowy, więc ogniska toksyn znajdowanych we krwi mogą być praktycznie wszędzie. Przykładowo wirus HIV żyje w komórkach układu immunologicznego i może na bieżąco infekować coraz to nowe komórki. 

 

   
   

OCZYSZCZANIE UKŁADU LIMFATYCZNEGO I HORMONALNEGO

limfa1

Zarówno ciąża, jak i sam poród odbywa się z udziałem hormonów, jako regulatorów tych procesów. Oczyszczenie więc podwzgórza - przysadki mózgowej - jako narządów sterujących procesami wydzielania hormonów - jest podstawowym wymogiem zapewnienia dobrej kondycji pracy układu regulacji procesów rozrodczych w ciele kobiety. Tu mogą się znaleźć głównie obciążenia metalami (obecne z plomb almagamatowych i ze szczepionek), obciążenia toksynami metabolicznymi i chemicznymi (papierosy, leki, chemia gospodarcza i spożywcza). Istotną rolę w okresie przygotowawczym (a nie tylko w okresie ciąży) jest odpowiednio wyregulowana dieta.

Ta uwaga dotyczy obojga partnerów. Wiadomo ogólnie, że kobiecie w ciąży czasem trudno zapanować nad doborem posiłku i jego zawartości.

Osobną kwestią jest wzmocnienie i oczyszczenie układu limfatycznego, gwarantującego odporność całego organizmu w usuwaniu toksyn, które doraźnie wnikają, jak i tych, które uwalniane są w procesach detoksykacji. Oczyszczanie śledziony, węzłów chłonnych i naczyń limfatycznych to standardowa procedura wstępna wszystkich procesów detoksykacji organizmu.

 

   
    Ciąg dalszy TUTAJ    
         
       

 

 

 

WSTĄP PO ZDROWIE