Jak przygotować się do ciąży? cz. 2
   mnu ciaza porod    
         
   

MEDYCYNA DETOKSYKACYJNA

 

Terapii profilaktycznych i przygotowawczych dla "zwyczajnych" partnerów, którzy chcą mieć zdrowe dzieci, raczej medycyna akademicka nie przewiduje.

Ginekolog rozpocznie działania dopiero wówczas, gdy wystąpią pierwsze problemy z samym zajściem w ciążę lub z poronieniami, bądź też wykryje wadę płodu. Wtedy jednak zazwyczaj bywa już za późno.

 

Medycyna detoksykacyjna proponuje rozwiązania, które pozwalają oczyścić organizmy pary, zanim poczną swego potomka. Idealnym rozwiązaniem byłaby sytuacja, aby dokonać tej terapii jeszcze w okresie narzeczeństwa, aby do zbliżeń seksualnych przystępowały osoby świadome i odpowiedzialne również w tej sferze spraw - jakże ważnych dla zdrowia swojego dziecka i pośrednio - swojego szczęścia.

Pierwszą część tych zagadnień opisano TUTAJ

 

   
   

DETOKSYKACJA JELIT

jelita2

Jelita są szczególnym organem, jeśli chodzi o proces odżywiania płodu. Tu wchłaniane są minerały i witaminy oraz wiele innych potrzebnych płodowi substancji odżywczych. Parazyty, gluten i kazeina są tu pierwszymi na ""liście podejrzanych"", gdyż one decydują o tym, co z pożywienia zostanie przyswojone a co wydalone. To one decydują, że występuje zjawisko zwane głodem komórkowym nawet w sytuacji, gdy stosujemy super ekologiczną i prawidłową dietę. Jakość procesów zachodzących w jelicie grubym (naruszenie flory bakteryjnej) bezpośrednio rzutuje na ilość toksyn w organiźmie matki a tym samym nie odpornego immunologicznie płodu. W późniejszym okresie  problemy z jelitami będą wpływać na jakość mleka matki. Szczególnie istotny jest metabolizm cukru w układzie pokarmowym matki, bowiem jego zwiększony poziom w krwiobiegu płodu będzie go uszkadzał.

 

Aby jelita prawidłowo pracowały, musi być wyregulowany i oczyszczony układ nerwowy jelit.

   
     

DETOKSYKACJA SKÓRY

skora1

Piękna aksamitna i pachnąca naturalnie (nie kosmetykami !!!) skóra jest jednym z największych bodźców erotycznych dla Panów. Wie o tym doskonale podświadomość Pań, zatroskanych i przysposabianych do dbania o te rzeczy od najmłodzszych lat. Ale skóra jest naszym organem wydalniczym i bardzo ważnym elementem bariery immunologicznej organizmu.

 

Odpowiedzialni rodzice powinni zinwentaryzować również ewentualne probroblemy skórne - obojga. Przebarwienia, egzemy, znamiona to wszystko jest objawem problemów z narządami wewnętrznymi. Istnieje możliwość zidentyfikowania tych procesów i ocena zagrożenia dla płodu. Nie należy lekceważyć tak popularnego wirusa opryszczki. Przeniesienie go na partnerkę a szczególnie jej narządy rodne stwarza warunki do zakażenia płodu w czasie porodu. Należy również ustalić i skonsultować ewentualne problemy z grzybicą stóp, paznokci. Zazwyczej te zewnętrzne ogniska są "zasilane" również wewnętrzną infekcją organizmu, której nie jesteśmy świadomi, bo przebiega zazwyczaj bezboleśnie i bezobjawowo. Mykotoksyny stanowią jedną z głównych przyczyn poronień lub bezpłodności.

 

   
   

OCZYSZCZENIE PSYCHIKI

emocje negatywne

 

O znaczeniu psychiki w czasie ciąży napisano już w innych rozdziałach, więc tutaj tylko tytułem uzupełnienia napiszę, że szczególnie ważną jest oczyszczenie emocji (lęk, strach, agresja, neuroza, depresja) oraz tzw. psychocyst. One zawiadują działaniem układu odpornościowego i nerwowego a tym samym ""całym tym komputerem"", który steruje procesami życiowymi dziecka. Jest to szczególnie ważne w tym początkowym okresie po zapłodnieniu, kiedy matka nie jest jeszcze świadoma swojej ciąży, kiedy w następnych dniach ciąża traktowana jest jako element obcy w organiźmie matki. Oczyszczanie psychiki trzeba zawsze prowadzić razem - oboje partnerzy, bowiem toksyczne środowisko psychiczne, w jakim zanurzone są matka z dzieckiem są niezwykle intensywnie oddziaływuje na zdrowie płodu w czasie ciąży i po urodzeniu dziecka. Miłość do drugiej osoby, poczucie całkowitego bezpieczeństwa, brak stresów i wspólne oczekiwanie na drugą osobę, której daje się życie, stwarzają optymalne warunki dla rozwoju płodu oraz wzrostu i prawidłowego rozwoju psychicznego i fizycznego dziecka. Tego nie jest świadoma bardzo wielu mężczyzn, szczególnie młodych i niedojrzałych emocjonalnie, którzy po prostu nie wiedzą (nie nauczono ich w domu, w szkole), że dla swojej ulubienicy należy uwić szczególnie starannie bezpieczne i przytulne gniazdko emocjonalne - dla własnego dobra i szczęścia. 

 

   
   

PRZYGOTOWANIE MĘŻCZYZN 

facet2Zabrzmi to zabawnie, ale do ciąży musi również przygotować się facet. I to nie tylko mentalnie. Badania statystyczne pokazują zmniejszanie się liczby plemników w spermie na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat, więc istnieje racjonalna przyczyna tego zjawiska. Plemniki powstają w nabłonku plemnikotwórczym jąder, stąd obciążenie toksynami tej struktury, a przede wszystkim obciążenie układu hormonalnego i nerwowego, będą rzutować na jakość nasienia. Do tego dochodzą stwierdzone obciążenia jąder metalami, chemią, metabolitami i toksynami mikrobiologicznymi. Obciążenia metalami (plomby almagamatowe, szczepionki) często idą w parze z obciążeniami grzybicą i obciążeniami emocjonalnymi a te już bezpośrednio mogą wpływać w kontaktach z partnerką. Mężczyzna może być również nosicielem różnych chorób (nie myślę tu o ewidentnym wpływie takich problemów, jak HIV, choroby weneryczne, borelioza), ale chociażby nadwaga, ukryta cukrzyca, niedojrzała konstytucja psychiczna - mogą stanowić jądro zagrożenia dla zdrowia płodu. W naszej kulturze to mężczyzna jest filarem finansów rodziny, więc jego zaangażowanie swojego czasu, zainteresowań zawodowych i ogólnie rzecz biorąc swojej energii witalnej i życia dla tych celów niesie odmienny zakres zagrożeń, niż u kobiety. Praca zawodowa przynosi bowiem nie tylko sukcesy, ale po drodze są stresy, porażki, emocje. To wszystko przynosi z pracy do swego domu i tymi obciążeniami się dzieli z najbliższymi - często nieświadomie. Niejednokrotnie też zmuszony jest pracować w warunkach ekstremalnych zdrowotnie (laboratoria, fabryki, kopalnie, huty, warsztaty, gdzie jest ciągła emisja toksyn chemicznych, hałasu, promieniowania). Obserwowanym w ostatnich latach problemem jest tzw. pracocholizm, który ma ""wiele twarzy"". Jest zazwyczaj objawem obciążeń natury emocjonalnej. Musi więc wdrożyć system prywatnej detoksykacji na codzień, aby zbudować skuteczną barierę dom-praca no i na bieżąco usuwać metabolity ze złej żywności, leków.