Toksyczna benzyna bezołowiowa
   mnu srodowisko    
         
   

W stronę ekologii - czy aby na pewno?

benzyna

 

Ten artykuł będzie o motoryzacji, silnikach, samochodach, kosiarkach, piłach, motorówkach i benzynie, która je napędza.

Burzliwy rozwój motoryzacji w XXw oznacza również niewiarygodnie szybki rozwój technologii chemicznych i mechanicznych. Różnorakie były impulsy i siły oraz mechanizmy rządzące tymi przemianami, ale ten temat zostawiam historykom techniki. Nas interesuje zdrowotny aspekt a wśród wielu wątków oplatających poruszany temat wybiorę sprawę benzyny bezołowiowej. każdy Czytelnik wie, że benzynę bezołowiową wprowadzono zamiast dotychczasowej benzyny, modyfikowanej związkami ołowiu i jak głosi propaganda - dla dobra ludności, aby chronić organizmy przed wchłanianiem szkodliwego ołowiu, wydostającego się do atmosfery z dziesiątków tysięcy rur wydechowych większości aut poruszających się po drogach. Czy aby na pewno zamiana związków ołowiu na inne związki chemiczne uszlachetniające jakość paliwa zwiększyła bezpieczeństwo stosowania paliw i ogólne skażenie terenu (głównie powietrza)? 

OKAZUJE SIĘ, że NIE, a obecne maszyny zasilane benzyną bezołowiową są o wiele silniejszymi trucicielami niż stare, mniej sprawne silniki benzynowe.

   
   

Polecam Czytelnikowi 12-stronicowy artykuł, który ujawnia to OLBRZYMIE OSZUSTWO polityków i koncernów motoryzacyjnych. Kliknij TUTAJ

nexus

   
   

KOSIARKI, KOSY, PIŁY, NARZĘDZIA OGRODNICZE

Wiele popularnych narzędzi ogrodniczych, które stosujemy na swoim ogrodzie, może być niezwykle niebezpieczne dla zdrowia. Te proste narzędzia praktycznie nie mają tłumika, a co dopiero katalizatora spalin. W dodatku trzymamy je blisko swojej głowy i wiatr nawiewa gazy wylotowe a z nimi całą toksyczną rakotwórczą zawartość prosto w twarz. Jeśli chcesz być ekologiczny, stosuj raczej narzędzia elektryczne. Tak wiem, ten kabel... z nim zawsze problem a poza tym, w wielu miejscach gniazdka z prądem nie ma. Warto jednak być po prostu świadomym.